WATRA_TEAM

Strona głównaWydarzenia i aktualnościRegulamin

WOLONTARIAT W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Nowy rok szkolny zaowocował zwiększoną liczbą uczniów chętnych do pracy wolontarystycznej. Obecnie Klub liczy około 100 osób. Zmianie uległ skład zarządu Klubu, ze względu na ukończenie nauki przez wieloletnich wolontariuszy, którzy bardzo odpowiedzialnie pracowali przez cały cykl kształcenia. Ich miejsca zastąpili młodsi uczniowie, którzy w roku ubiegłym zyskali sobie bardzo dobrą opinię w całej społeczności szkolnej ze względu na duże zaangażowanie, poświęcenie i zdolności organizatorskie.

Oto Prezydium Klubu:

1. Przewodniczący - Miłosz Twardowski kl. 2I
  2. Zastępcy przewodniczącego - Magdalena Belicka kl. 2A, Aleksandra Tracz kl. 2A
  3. Sekretarz Klubu - Anastazja Lewicka kl. 2be

Na zebraniu wyborczym został omówiony plan pracy Klubu, którego działania będą kontynuowane w bardzo utrudnionych i specyficznych warunkach spowodowanych epidemią wirusa COVID 19. Niemniej jednak będą realizowane dwa największe wydarzenia krajowe, a mianowicie Szlachetna Paczka oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jeżeli zmieni się sytuacja epidemiologiczna w kraju, wówczas wolontariusze będą mogli włączać się lub inicjować akcje szkolne lub lokalne, które dotychczas była w zadaniach Klubu.

Niezwykle cieszy nas ogromne liczba uczniów klas pierwszych, którzy wyrazili wolę włączenia się do wymienionych akcji.

Opiekun - Małgorzata Wielińska

JAK SIĘ RODZIŁ WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie rozpoczął działalność Szkolny Klub Wolontariatu, który po regulacjach prawnych sformował Radę Wolontariatu, działającą przy Samorządzie Szkolnym oraz przyjął nazwę WATRA_TEAM. Do wolontariatu przyłączyła się spora grupa młodzieży Naszej Szkoły – około 30 osób. Podzieliliśmy naszą działalność na trzy dziedziny: współpraca z placówkami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi, współpraca z placówkami zajmującymi się pomocą dzieciom i działania inne (dotyczące np. osób starszych, hospicjów, itp.).

Mamy nadzieję, że wolontariat będzie istotnym elementem działalności wychowawczej i coraz więcej osób zaangażuje się w te budujące i wychowawcze działania. W kolejnych wiadomościach znajdziecie informacje, co udało nam się zrobić do tej pory. Bo chcemy informować o tym, co już zrobiliśmy, a nie co chcemy... liczy się przecież czyn, a nie słowa.

Naszym mottem stanie się myśl: „BYĆ WOLONTARIUSZEM JEST COOL!!!”

Opiekun - Anna Sioja