Konarski Kwitnie Zawodowo!

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 8 Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.5 Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego Poddziałanie 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU (projekty konkursowe). Nr projektu: RPSW.08.05.01-26-0034/19.

Głównym celem Projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie kompetencji kluczowych niezbędnych w kontekście przyszłego zatrudnienia wśród 150 uczniów (106 mężczyzn i 44 kobiet) Zespołu Szkół nr1 w Jędrzejowie i wyrównanie szans zawodowych wśród uczniów kierunku informatyka i ekonomiczno–reklamowych poprzez nabycie kompetencji kluczowych, kompetencji zawodowych i upowszechnianie nowoczesnego nauczania oraz nawiązanie współpracy z przedsiębiorcami poprzez staże zawodowe w kontekście przyszłego zatrudnienia uczniów szkół zawodowych przez 60 uczniów (38 mężczyzn i 22 kobiet) do 31 sierpnia 2021 r.

W ramach projektu przewidziano następujące działania:

Kursy zawodowe dla uczestników:

• Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej - 30-godzinny kurs dla uczestników z klas I-II (technik ekonomista, technik reklamy).
  • Sieci komputerowe - 30-godzinny kurs dla uczestników z klas I-II (technik informatyk).
  • Kurs prawa jazdy kat. B dla informatyków – kurs przeznaczony dla 15 uczniów z klas II i III (technik informatyk).

Dodatkowo uczestnicy projekt wezmą udział w następujących zajęciach:

• Język angielski - 20-godzinny kurs dla uczestników z klas I-III.
  • Matematyka - 20-godzinny kurs dla uczestników z klas I-III.
  • Cyberbezpieczeństwo - umiejętność poruszania się w sieci - 8 godzinny kurs dla uczestników z klas I-III.
  • Przedsiębiorczość w biznesie - 8-godzinny kurs dla uczestników z klas I-III.
  • Savoir vivre w pracy – 8-godzinne szkolenie dla uczestników z klas I-III.

W trakcie trwania projektu przewidziane są również:

• Wizyty studyjne w przedsiębiorstwach z branży ekonomicznej, reklamowej, informatycznej lub wystawienniczej (Kielce/Kraków/Katowice).
  • Wizyty na targach branżowych.
  • Staże zawodowe - przewidziana jest organizacja i przeprowadzenie stażu zawodowego u pracodawców dla najlepszych 30 uczestników projektu/edycję.

Do pobrania:

Regulamin Projektu i rekrutacji