Olimpiada i konkurs wiedzy o prawie i wymiarze sprawiedliwości

II edycja Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Zachęcam wszystkich do udziału w II edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości.

Druga edycja Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości organizowana jest pod honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie we współpracy ze Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Tematyka zagadnień, ich forma oraz różnorodność zadań mają skłonić uczestników do samodzielnego myślenia i praktycznego wykorzystania posiadanej wiedzy. Liczymy na to, że z Waszym udziałem kolejna edycja olimpiady będzie zwieńczona co najmniej takim samym sukcesem jak poprzednia edycja.

Osoby, które chcą wziąć udział w olimpiadzie mogą wysyłać zgłoszenia do 20 października 2021 r.

Prosimy o zgłaszanie się za pomocą platformy edukacyjnej umieszczonej na stronie internetowej pod adresem: https://olimpiada.swws.edu.pl/.

II edycjia konkursu Ligi Sprawiedliwości

Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji konkursu Ligi Sprawiedliwości.

Celem Konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym. Poza walorem typowo edukacyjnym Konkurs daje również uczestnikom możliwość świetnej rozgrywki polegającej na rywalizacji zgłoszonych przez szkoły drużyn. W drużynach nie może uczestniczyć mniej niż 3 uczniów i nie więcej niż 5, jednakowo w przypadku rozgrywek dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Termin zgłoszeń uczestników przypadać będzie do 4 października 2021 r. Prosimy o zgłaszanie drużyn za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: edukacja.prawna@ms.gov.pl.

Więcej o konkursie możecie znaleźć na stronie: https://xn--ligasprawiedliwoci-mod.pl/ oraz wkrótce na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Barbara Terczyńska